תשובות לשאלות נפוצות

ייחודיות השיטה

יש מלא קורסי הכנה ללידה, מה ההבדל?

רוב קורסי ההכנה ללידה מלמדים ידע שקיים כבר באינטרנט ובספרים. הם לא יחדשו לך הרבה ובעיקר יובילו אותך למסלול הידוע של הגעה לבי”ח (עוד לפני שצריך), קבלת אפידורל (מוקדם מדי ובצורה שיכולה לעכב את הלידה) ומידע כללי קלישאתי כמו לנשום ולהרפות. מידע שמסייע מעט  בהבנת התהליכים ונותן כלים לא מדוייקים להתמודדות. לעומת זאת, בשיטת אמית תקבלי ידע חשוב וחדשני שלא נימצא ברשת, והכי חשוב  תקבלי כלי עבודה וטכניקות פרקטיות להקלה על הכאבים , סט תרגילים המושטטים על הבנתה גופנית עמוקה ונסיון של אלפי יולדות שיפחיתו עד 80% מכאבי הצירים ויאפשרו ייעול וזירוז הלידה באופן טבעי. בנוסף לרשותך גישה למדריכה אישית אשר תוכל להיות כתובת עבורך  עד ללידה ותוכל להשיב לך על כל שאלה שתצוץ.

האם השיטה שלך דומה לשיטות אחרות של “לידה טבעית”?

השיטות הטיבעיות כולן מתיחסות ללידה כמקשה אחת ורובן שמות את הדגש על נשימות ותנועתיות זורמת להרגעה. הן אינן מפרטות דרך עבודה מובנית במהלך הלידה. ב”שיטת אמית”, ע”י תרגילים מדוייקים של חמישה שלבים, תוכלי לייצר במהלך הצירים עבור תינוקך את המרחב הרחב והנוח ביותר ליציאה מהגוף. בזמן שבין הצירים, תוכלי ע”י יצירת סביבה אוקסיטוצינית פשוט להרגע ולהנות ולשדר לתינוק נינוחות.

הדולה שלי אמרה שהיא גם יודעת לעשות לחיצות זה לא מספיק?

רק דולות שעברו הכשרה והסמכה בשיטת אמית יודעות באמת מה איך לעשות ומתי. כדי להשתמש בשיטה, ולהצליח, את היולדת צריכה לרכוש לעצמך את הידע, לא להיות תלויה באף אחד ולא להשליך על מישהו אחר את היכולת להושיע אותך!. הוצאנו את חוסר האונים מהמשוואה.  את אחראית  לקידום הלידה שלך ולהקלה על כאבייך? אני מעוניינת בכך שאת בעצמך תהי אחראית על גופך ותדעי כיצד להקל ולקדם את הלידה ולא תישלל ממך הזכות להשתמש במלוא כוחותיך. לכן עדיף שתלמדי בעצמך את הכלי המופלא הזה.

להרשמה לחצי כאן (שווה לעשות רישום מוקדם ללא עלות ולקבל הטבות).

אמית לידה, לגרום לצירים לכאוב פחות
פחד מהלידה

כאב פחד מהלידה ואפידורל

האם לידה טיבעית אומרת שלא אוכל להשתמש באפידורל?

אני בטוחה שתבחרי בכל רגע נתון את הבחירה הטובה ביותר שאת יכולה, בהתאם למשאבים שלך. אין בעיה לשלב את השיטה עם אפידורל. או עם מכשירי שיכוח וכדור פיזיו. כל מה שיכול להקל עליך יכול להשתלב.

אני מתכננת לקחת אפידורל, האם השיטה תועיל לי?

אכן. השיטה מתאימה מאוד גם למי שמתכננת לקחת אפידורל. את תרוויחי שני יתרונות: 1. לא תסבלי עד שתקחי את האפידורל ו-2. תוכלי לדחות את לקיחת האפידורל לשלב מתקדם יותר של הלידה וכך תסייעי לתינוק לצאת . שימוש באיפידורל לרוב מעט את התקדמות הלידה בעיקר אם לוקחים בשלבים מוקדמים, ואז ההשפעות השליליות שלו יותר משמעותיות. יש משמעות גדולה לדחיית האפידורל לשלבים מתקדמים כמה שיותר בלידה. והפחתת הסיבוכים והצורך בזירוז.

האם הלידה תכאב לי?

בתהליך הלידה בזמן ציר חשים בכאב והתגבר מגיע לשיא ודועך. כשמתרגלים את השיטה, כאב הציר פוחת באופן משמעותי ביותר. חלק מהנשים מרגישות שהציר נעלם….יש גם הבדל בהרגשה בשלבים השונים בלידה. אבל בכל שלב על ידי התרגילים תוכלי להפחית את הכאב בצורה משמעותית. 

אני מפחדת מהלידה, האם הקורס יעזור לי להתמודד?

בהחלט כן. נשים שלמדו את הקורס, והגיעו אלי מפוחדות, סיפרו לי לאחר הקורס כי הן כבר מחכות ללידה שתגיע כדי שיוכלו ליישם ולהשתמש בתרגילים. תחושת השליטה והידע שהן רכשו אפשר להן לשחרר את חוסר האונים והפחד מפני הלא ידוע.

האם השיטה מזרזת את הלידה?

על פי פידבק שקיבלתי ממאות יולדות, הלידה בשיטת אמית מהירה וקלה משמעותית מהלידות הקודמות שהיו להן.

במסגרת קורס לכתיבת מחקר רפואי בטכניון נבדקו מעל 250 משובים של יולדות השיטה. הממצאים הדגימו תחושת הקלה
בכאב בזמן ביצוע התרגילים. המחקר השתמש גם בנתוני יולדות בלידה ראשונה.

להרשמה לחצי כאן (שווה לעשות רישום מוקדם ללא עלות ולקבל הטבות).

ייעוץ והדרכה

איך אדע שאני מתרגלת נכון את התרגילים?

בדיוק לשם כך, ועל מנת שתצאי ללידה בטוחה ושלווה, חלק מהקורס כולל תרגול עם מדריכה מוסמכת שעברה הכשרה מקיפה המאפשרת לה לסייע לך להגיע לביצוע מדוייק של התרגילים והדרכה לבניית הסביבה האוקסיטוצינית. בפועל, בלידה עצמה, המדד הכי פשוט להבנה כי את מבצעת נכון את התרגילים הוא הפחתת הכאב מהצירים. 

האם אפשר לעשות את ההדרכה עם אמית?

כן, ניתן להזמין ישירות באתר הדרכה עם אמית, אך בגלל הביקוש יש לתאם איתה לפחות שבועיים מראש (עדיף בין שבועות 33-36). ניתן להשאיר פרטים כאן (בטופס בתחתית העמוד או בלחיצה על אייקון הוואצאפ) או להתקשר ל050-8581192. 

האם אוכל להתייעץ עם מדריכה?

בוודאי. נשמח לתת מענה לשאלותייך. את מוזמנת כבר עכשיו לקבוצת הפייסבוק שלנו – כאן. שלל נשות מקצוע מסורות ישיבו לך על כל שאלה. בנוסף, לאחר שתקבעי הדרכה ותבחרי לעצמך מדריכה מוסמכת, תוכלי להעזר בה ליעוץ ותמיכה עד הלידה. 

 להרשמה לחצי כאן (שווה לעשות רישום מוקדם ללא עלות ולקבל הטבות).
קורס הכנה ללידה אונליין

מבנה הקורס

מתי כדאי להשתתף בקורס?

הרישום לקורס מתבצע החל מהשבוע ה-32 להריון, אבל שווה מאוד להרשם (חינם) גם לפני ולקבל עדכונים, ושובר הנחה לקורס הנוסף של מניעת קרעים. להרשמה לחצי כאן

מה אורך הקורס?

קורס שיטת אמית כולל סרט של שעה וחצי , ומפגש תירגול בודד של שעה וחצי+ עם מדריכה מוסמכת.

למה הקורס מפוצל ל-2 חלקים?

לאחר 12 שנות הדרכה ונסיון בנינו את המתווה היעיל ביותר להנחלת השיטה ליולדות. בצורה הזאת תוכלי מצד אחד לחזור בנוחות של הבית על התכנים ומאידך לתרגל את התכנים באופן פיסי כדי שיטמעו בגופך.  השיטה עובדת כך בהצלחה כבר יותר מ – 16 שנים. 

האם החלק השני הכרחי או שמספיק לצפות בסרט?

כן. כפי שלא מספיק לצפות במישהי נוהגת ברכב, כדי לדעת לנהוג, כך גם פה, ההבנה העמוקה של השיטה מתבצעת ע”י תרגול בצמוד למדריכה מוסמכת. מטרת השיטה היא לתת לך כלי עבודה מעשיים ללידה. ולכן התירגול הוא משמעותי ביותר והכרחי על מנת שתוכלי להגיע לתוצאה של הקלה מירבית על כאבי הצירים וקידום הלידה.

האם יש לקורס מועדים קבועים?

לא. הכל בזמנים שלך. את החלק הראשון (לצפיה אונליין) ניתן לראות  מהרכישה ועד הלידה בזמן שנוח לך מכל מחשב/סלולרי. את המפגש הפרונטלי (או זום) תוכלי לתאם באופן פרטני מול מדריכה מוסמכת לזמן שיתאים לך. המדריכות פרוסות בכל רחבי הארץ לנוחיותך. 

האם אוכל לראות האת הסרט שוב בלידה הבאה?

כן תוכלי לצפות בו שוב, בעלות סמלית של כ-200 ש”ח (מוכר להחזר ע”י קופ”ח, יש לבדוק מול הקופה, בשל שינויים בהטבות ). 

האם אני חייבת בלידה מלווה או תומך בפועל לביצוע השיטה?

לא. אמנם עדיף להעזר בבעל/מלווה/דולה, אך אין הכרח להשתמש בכלל בתומך פיזי בשיטה, אפשר להשתמש במרחב שמסביבך. תומך פיזי יכול מאוד לסייע ולאפשר מגוון עשיר של תנוחות לביצוע התרגילים בכל מרחב שהוא.

להרשמה לחצי כאן (שווה לעשות רישום מוקדם ללא עלות ולקבל הטבות).