נעים מאוד, אני אמית

אני אמא ל-11 ילדים ב”ה. 

עם הלידות והשנים, חשבתי שלא יתכן שהגוף שלנו, פלא הבריאה, אמור לעבור ייסורים כאלו בלידה ושלא ניתן להקל על הכאב ועל הגוף בתהליך, בלי להעזר באפידורל.

לאט לאט, גיליתי שהשיטה שכולנו התרגלנו אליה, פשוט היתה שגויה. במקום שניתן לגוף שלנו להוביל ברוגע ובטבעיות את הלידה, העולם המערבי יצר תהליך שרק מקשה ומאט על הלידה וממילא מגביר את כאבי הצירים.

במסע הזה, למצוא לעצמי מזור נבנתה השיטה שפיתחתי, סקרתי מחקרים אקדמיים, ניתחתי שוב ושוב את הלידות שעברתי, למדתי מסלול דולה והכנה ללידה ב’מדיטבע’, נפשגתי עם נשים רבות שילדו באופן טבעי ספונטני ובעיקר בקלות בביתן, וניסיתי לפענח את סודן. נפגשתי עם נשות מקצוע שכל אחת האירה חלק שאפשר לשיטה הזאת להיבנות בשלמותה. נתקלתי בעיקר במידע כללי ואמורפי כמו תהי תנועתית תנשמי ותעשי סיבובי אגן. זה היה מפוזר, ובקושי עזר. הבנתי שהפתרון נימצא במקום אחר. 

ככל שהתקדמתי, גיליתי שהסוד טמון בנו. בגוף של כל אחת ואחת מאיתנו, שיודע ללדת, ושיש מטודה מדוייקת שאם רק מבינים מה באמת גורם לכאב, אפשר להשתמש בה. רק צריך לכוון את הגוף ולהקל על התינוק לצאת, וזה בעצם מה שאני עושה היום. מדריכה אלפי נשים לגלות את עצמן מחדש. גם אחרי לידות רבות, נשים מגלות שהן יכולות ללדת אחרת. בטבעיות ובקלות. וכך נולדה לה “שיטת אמית”. כדי שגם את תוכלי בעצמך להפחית את עצמת כאבי הצירים ובעיקר לייעל אותם כדי לקדם את הלידה ולסייע לתינוק לצאת בקלות. ,

אמית לידה, ללידה טבעית ועם הרבה פחות כאב

קצת על עצמי...

 

למדתי תנועה באקדמיה הירושלמית למוזיקה ולמחול ורקדתי בלהקת המחול של עמק הירדן ואף הופעתי בפסטיבלים. זכיתי באליפויות שיט מפרשיות בכנרת ובים התיכון והייתי מדריכת טיולים בחברה להגנת הטבע ובבי”ס שדה הר מירון. אני מקפידה על פעילות גופנית מגוונת יום-יומית.

אני דוגלת בשיטת חינוך של ‘חנוך לנער לפי דרכו’, ומחנכת כל ילד לפי רמת בשלותו. לגן אני שלחתי את הילדים רק בגיל 4. במקביל לעיסוקי בהדרכת יולדות, אני נהלתי את קהילת הקשישים ומערך החוגים הקהילתי של הישוב עלי.
אני אוהבת לצייר, אבל לצערי לא מספיקה. אני מקווה שכשאצא לפנסיה אספיק לצייר את כל מה שאני אוגרת בראשי עם השנים. מטפלת מוסמכת בקונסטלציה. ובנ.ל.פ. תטא הילינג ושיטת אביבה. אני  מאמינה שהנארטיב הרפואי הוא חלקי, ולא מוקשב מספיק, תעשיתי ואל אינדיבידואלי. אני באה מתוך גישה שיודעת כי הגוף שלנו חכם ורוצה לחיות. והאתגרים שניצבים למולנו הום הזדמנות לבחירה.

אני מזמינה אותך לפנות אלי בנייד או במייל בכל שאלה או תהיה שעולה לך בנוגע לשיטה ולשמוע את חוות הדעת של נשים שבחרו בשיטת אמית לידה. (כל שיטות ההתקשרות בתחתית הדף).

שלך,
אמית בן אליהו