אפשר ללדת בלי אפידורל ובלי כאבים

במהלך לידותי חיפשתי מפתח גופני שיוכל לפתור את מצוקת כאבי הצירים העזים במהלך הלידה. במסע שלי למצוא תשובות, שבתי לחקור מאמרים אקדמאיים, ניתחתי את הלידות שעברו עלי, ונפגשתי עם נשים שילדו באופן ספונטני בביתן, מבלי לתכנן ודיווחו כי הלידה הייתה קלה ויעילה.

השיטה פותחה בעקבות ניסיון רב, תובנות אנטומיות, לימודי דולה במכללת מדיטבע, לימודי תנועה ואנטומיה באקדמיה למוזיקה ומחול, לימודי שיטת אביבה, מפגש עם הגב‘ ורד מילר שפיתחה שיטה להרחבת האגן, ציפי מונט שחקרה לידות טבעיות ושבטיות בכל העולם, לימודי קונסטלציה משפחתית, לימודי NLP ומגוון השתלמויות וקורסים בנושאים משיקים. וכך התחלתי בפיתוח שיטת – אמית לידה להקלה בכאבי צירים וזירוז לידה טבעי. השיטה ממשיכה להתפתח ולהתחדד כל הזמן.

כשתבצעי את הטכניקה הפשוטה, שכל אישה יכולה לבצע, תפחיתי באופן משמעותי את כאבי הצירים ותייעלי את פעילותם בדרך אל הפתיחה המלאה הנכספת.

זוכרת את חוסר האונים שלך בלידה הקודמת ? את הכאב המתחזק והולך מציר לציר את הגוף הצועק, מה לעשות??? את השכיבה ההזויה על הגב בפיסוק? את חוסר הצניעות ולעיתים את תחושת ההשפלה? את העובדה שנוגעים בך זרים, את הבכי החרישי או את הזעקה הקורעת די!?

גם אני הייתי שם, בחמש הלידות הראשונות, ההתמודדות הכואבת ביותר הייתה עם הבושה. רציתי להיות בפינה חשוכה קרובה לרצפה, מכונסת בתוך עצמי ומצאתי את עצמי במרכז חדר מואר עם חלוק לא נוח מחוברת לכל מיני מכשירים. לא מוגנת וחשופה לכולם.

המוניטור דופק, ירידת דופק קטנה וצבא רופאים ניכנס בהול לחדר וכל אחד ממשמש ומפשפש. המזבח הקרוי מיטת לידה איננו קדוש כלל וגם לא נוח – מסתבר ששכיבה בפיסוק על הגב היא תנוחה גרועה הפוגעת בתהליך הלידה. תנוחה שאף יונקת לא מביאה לעולם את צאצאיה בה, כאשר משקל התינוק שלך, מי השפיר והשיליה השוקלים כ-6 ק”ג מועכים כלי דם מרכזיים המזרימים חמצן ועקב כך מוחלשת זרימת הדם אל התינוק, כשבמקביל מפרקי האגן (הסקרואיליאק ג’וינט) תקועים ואינם יכולים להתרחב כדי לאפשר לראש התינוק לעבור דרכם ,אלא בעבודה מאומצת מאוד של גוף.

לא בכדי בעקומת לידה (הפרטוגרמים של פרידמן) הזמן הממוצע בין פתיחה 9 ל-10 הוא כשעה. האישה למעשה יושבת על עצם הזנב (coccyx) ולא מאפשרת לה להיפתח אחורה כך שלמעשה היא מצמצמת את החלל דרכו עובר התינוק בצאתו מהאגן.

לצערנו, רוב אנשי הצוות לא יודעים לעמוד פתיחה כאשר האישה לא בתנוחת שכיבה על הגב מכיוון שתחושת הפתיחה שונה כשאישה נמצאת על שש או בעמידה וכריעה. בשל חוסר השליטה לכאורה האישה מצווה לשכב בתנוחה המזיקה ובין היתר גורמת לנקעים בעצם הזנב ופגיעות ברצפת האגן בשל דחיפות ממושכות,  עם כל הכובד האפשרי ולא באופן שווה כלפי הפתח.

תעצמו את העיניים ותדמיינו תרנגולת שוכבת על הצד כדי להטיל ביצה, מה אתם אומרים היא תיקרע או לא ?

אז מספיק עם זה.

עם שיטת אמית לידה יהיו לך הכלים הנדרשים כדי להפיק מהגוף שלך בקלות  את המרב והמיטב. לא עוד חוסר אונים . אלא עבודה ממוקדת ושיטתית המאפשרת וגורמת  קידום יעיל של התהליך שעובר הגוף מתוך הבנת האנטומיה והמכניקה הגופנית , לצד המהלך ההורמונלי והרגשי של תהליך הלידה .

השיטה בנויה על ידע אנטומי, הבנת תהליכי הלידה ופעולתם של חלקי הגוף השונים.

ההבדל בין השיטה הזאת לשיטות תנועתיות אחרות הוא שהשיטות האחרות מלמדות את האישה בעיקר להרפות את גופה על מנת שההורמונים יוכלו לעבוד ביעילות ולעומת זאת, בשיטה שלי, אני מלמדת את האישה לעשות בעצמה את מה שהגוף רוצה לעשות בזמן של ציר וזה להוציא את התינוק החוצה, תוך שאני מחקה את פעולת הגוף הטיבעית.

אחד מהעקרונות בשיטת אמית לידה, הינו שליטה ברמות הורמון האוקסיטוצין המופרשות בזמן ציר ובמהלך הלידה. אוקסיטוצין הוא אותו הורמון ש”עושה” את הלידה והופך את הצירים ליעילים וטובים יותר.

אבל, מנגד להורמון האוקסיטוצין עומד האדרנלין אשר גורם להפסקת צירים ומפורש ברגעים של פחד, מועקה וחדרה – בדיוק אותן תחושות שאת מרגישה, במקרים של ציר כואב במיוחד או בריצה מבוהלת לבית החולים באישון לילה כשאת חוששת מתהליך הלידה.

כדי להמחיש זאת, נחזור מעט אחורה – אם בטבע אישה הייתה כורעת ללדת בשיחים ולפתע שומעת רחש חשוד של חית טרף, הגוף, בפרץ של אדרנלין צריך להיות מסוגל להפסיק מידית את הלידה ולאפשר לאישה לברוח. מבחינה ביולוגית האדרנלין גובר על האוקסיטוצין  ולכן כל מצב של חשש, פחד או וודאות במהלך הלידה הופך את הלידה, לקשה ומורכבת יותר.

הטבלה הבאה – תסייע להבין טוב יותר את עיקרון השיטה ביחס לאוקסיטוצין:

 אישה לא מוכנה .באה ללידה באופן טבעי ללא כל רקעאישה שלמדה וקראה שיטות תנועתיות והרפיהאישה שלמדה את שיטת אמית לידה
יצור אוקסיטוצין-++++
עבודת הגוף בצירמאיטה את ההתקדמותמאפשרת התקדמותמיעלת התקדמות
עבודת האישה בציררוורסניוטרלקדימה
עוצמת הכאב120%100%20%
התקדמות הלידהאיטית יותרבינוניתמהירה יותר

כן, למרות שהנושא נשמע מורכב ומסובך, הגוף שלנו חכם מאתנו והוא יודע ללדת בצורה טבעית גם ללא הכוונה. יחד עם זאת, הכוונה ותנועתיות נכונה בשילוב טכניקות דמיון מודרך להעלאת רמות האוקסיטוצין, יכולה לסייע לו להגיע להצלחה יתרה שתוביל להפחתה משמעותית בכאב במהלך ציר ובמהלך הלידה.

השיטה עצמה מתחלקת לשני חלקים עיקריים:

  1. עבודה פיזית בזמן של ציר על ידי ביצוע תרגילי התנועה.
  2. הכנת הגוף לציר הבא, ע”י העלאת רמת ההורמון ( אוקסיטוצין) במוח.

בזמן של ציר – עושים את חמשת השלבים לפתיחת האגן וקידום הלידה שימוש בכל ההורמון על מנת להוציא את התינוק לאוויר העולם, שזאת עבודה תנועתית מובנית המשתמשת במערכות השלד, השרירים והמערכת העצבית.

בין הצירים – עושים עבודה שנקראת “יצירת סביבה אוקסיטוצינית” (ההורמון ש”עושה” את הלידה) בה ניתן לנטרל את סטרס הבית החולים שכולנו מכירים.

אני כבר רואה אותך עובדת כמו שדה בכל ציר ביעילות רבה ומנצלת את המומנטום שלו, עוזרת לגופך להוליד את התינוק ובין הצירים מתענגת על המקום הקסום ביקום אליו היית רוצה להביא את תינוקך בראשונה.

גם לך מגיע לדעת איך את יכולה ללדת יותר בקלות. ואם את מחובבות האפידורל, אז לפחות עד שתיקחי יהיו לך כלים איך להתמודד עם הצירים. בשלוש שעות בלבד, ( סרט של שעה וחצי ומפגש תירגול של שעה וחצי שעתיים) תוכלי ללמוד כיצד לבצע  הטכניקה במלואה. ואם יש לך שותף הוא ילמד איך לתמוך בך ביעילות ודיוק. הגוף שלך יחזור הביתה, יודע ללדת.

לימוד השיטה כולל סרט הדרכה ומפגש תירגול, בו תוכלי ללמוד ולתרגל את השיטה שתקל עלייך ותפחית את הכאבים, אורך הסרט שעה וחצי ובו התכנים האלו:

חלק ראשון – נבין את העקרונות של הלידה הפיזיולוגית, מהלכי התינוק בתוך האגן, האנטומיה הקשורה בכך וכיצד פועלת השיטה על הגוף.

חלק שני – תרגול של 14 מצבים ווריאציות שונות של ביצוע הטכניקה, במגוון מקומות ובמגוון תנוחות שונות כמו עמידה, כריעה, שכיבה על הצד, שכיבה על שש, ישיבה, באוטו, במעלית במסדרון ובמיטה ועוד

חלק שלישי – נייצר את הסביבה הידידותית ללידה, הסביבה האוקסיטוצינית ( מלשון – אוקסיטוצין)

ההורמון אוקסיטוצין (Oxytocin) הגורם להתכווצויות רחם ולא רק, הוא ניקרא גם “הורמון האהבה” ומופרש אצל נשים וגברים בזמן אורגזמה. אוקסיטוצין משמש גם כמוליך עצבי (נוירוטרנסמיטר) שממלא תפקיד בקשרים חברתיים, ולפי מחקרים עדכניים, עשוי להשפיע על יצירת האמון הבין-אישי.

בחלק זה במפגש נלמד כיצד ניתן לעלות את רמתו ולעודד את המוח לקבל מידע התומך בתחושת הרוגע הנחת והביטחון הדרושים על מנת לאפשר שחרור יעיל של האוקסיטוצין באמצעות על ידי שימוש בטכניקת N.L.P. ושימוש במערך החושי. הצפה רב חושית  כעוגן למסלול חשמלי חדש.

תוכלי להיכנס למרחב הזה בקלות גם בשלבים המתאימים בלידה. המקום הזה כבר יהיה שלך ובו תוכלי להעצים את תחושת הביטחון והנחת בצורה קלה ליישום. תוכלי לאפשר לעצמך ללדת כמו גדולה – בשיתוף פעולה מדויק ומלא עם בן זוגך ועם גופך שרק ביקש להיזכר איך עושים זאת.
במפגש התירגול שאורך כשעה וחצי, מתרגלים את כל התרגילים ולומדים באופן מעשי לעלות אוקסיטוצין , על ידי הצפה רב חושית, זאת הסיבה שניצרך מפגש תירגול. אין עיניין שהשיטה תישאר בגדר עוד תיאוריה נחמדה, אל תהפוך לכלי ישים בגוף שלך. שיודע איך להשתמש בו.

בכל שלב, לפני או אחרי ההדרכה תוכלי לפנות אלי באופן ישיר ולהתייעץ. כאחת שעברה 11 לידות בעצמה והדריכה מעל ל-6500 יולדות לאורך השנים, אני מבינה אותך ומכירה בדיוק את החשש בו את נמצאת כעת.

אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר במספר הטלפון – 0508581192 , בדואר האלקטרוני – [email protected]  או דרך תיבת הצור קשר המופיעה באתר.

השיטה מוכחת כבר 16 שנים ויותר מ 7000 זוגות כבר למדו ויישמו בהצלחה את השיטה בלידת תינוקם.  לא בכדי שרופאים כמו פרופ’ ברי קפלן מבלינסון, אוסטאופט יוסי זמיר מקדומים. ד”ר לב שגיא ועוד אנשי מקצוע מפנים אלי נשים. הם רוצים שיהיה למטופלות שלהם יותר טוב .

במהלך השנים – ביקשתי מנשים שהדרכתי למלא משוב קטן לאחר הלידה ולבחון את יעילות השיטה בהקלה בכאבי צירים ובזירוז הלידה. את התוצאות ריכזתי לפניכם בגרף הבא:

גרף התפלגות - כמה אתן מרוצות משיטת אמית לידה להקלה בכאבי צירים וזירוז לידה

כמו כן, תוכלו תמיד לבקר בעמוד ההמלצות כאן באתר ולראות עדויות אמתיות, של נשים כמוך שבחרו בשיטת אמית לידה וחוו לידה קלה ומהיר.

בימים אלו נערך מחקר רפואי בטכניון, וכבר משלב איסוף הנתונים, ניכר בהחלט שחווית הלידה של מעל 90% מהנשים מצויינת.  אין לדעת איך תתפתח הלידה, ולכל ילד הדרך שלו לבוא לעולם, אך בהחלט ניתן להצטייד בכלי הכי יעיל, ומתגמל כדי לעשות זאת, ולהיות בעמדה של בחירה חופשית, ולא חוסר אונים. 

במקום לבזבז זמן יקר על קורס הכנה ללידה ובסוף לצאת כשאתם מלאים בידע שלא עוזר לכם להתמודד עם הדבר האמיתי – הכאב. למדו היום את השיטה ותקבלו את הכלים הנכונים ללידה מעצימה ולהתמודדות עם הצרים.

להתייעצות ללא עלות או התחייבות ומידע נוסף חייגי אלי עכשיו – 0508581192